TERAPIE WITAMINOWE (kroplówki)
to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą żyć zdrowo, długo i aktywnie  ze sprawnym ciałem i jasnym umysłem.

Witamina C, czyli kwas askorbinowy – jest niezbędnym składnikiem naszego organizmu, bez którego nie możemy przeżyć życia w zdrowiu, ale również, którego nie potrafimy magazynować. Odpowiedni poziom tej witaminy chroni nas przed chorobami serca i układu nerwowego, udarami, nowotworami, infekcjami, zanieczyszczeniami powietrza, pomaga w tworzeniu tkanki łącznej i włókien kolagenowych w skórze i wiele innych. Uzyskanie witaminy C z pożywienia w wystarczającej ilości jest proste pod warunkiem, że przestrzegamy pewne rygorystyczne zasady – nie  gotujemy za długo, nie siekamy na drobno, nie.. nie… nie.

Witaminy z grupy B – mają bardzo szerokie zastosowanie, pomagają utrzymać w dobrym stanie nasz układ nerwowy, skórę, oczy, włosy, wątrobę oraz rózg. Dodatkowo pomagają w łagodzeniu depresji oraz stanów lękowych oraz w profilaktyce choroby Alzheimera. Najlepiej działają podawane razem, by zapewnić maksymalną skuteczność.

Witamina E – wspomaga układ immunologiczny, wpływa na wygląd i funkcje skóry, jest niezbędna do prawidłowego widzenia, a wraz z witaminą D wspomaga kości i układ hormonalny.

Witamina D – to witamina “słońca”, jest odpowiedzialna za stan kości, reguluje powstawanie i wydzielanie insuliny, wspomaga układ immunologiczny, nerwowy, mięśniowy oraz zapobiega chorobom nowotworowym i chorobom skóry jak np. Łuszczyca.

Witamina E – to witamina płodności oraz młodości. Haruje procesy starzenia, wspomaga serce, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mózgu, wspomaga leczenie cukrzycy, a jako przeciwutleniacz wspólnie z innymi substancjami o podobnych właściwościach jak np. selenem, glutationem, karotenoidami czy witaminą C, działa wspomagając tym samym walkę z innymi “wrogami” wolnych rodników. Jest doskonałym przykładem współdziałania witamin potwierdzającym, iż “koktajle wieloskładnikowe” mogą działać lepiej niż ich osobne przyjmowanie.

AKUPUNKTURA/AKUPRESURA
to techniki leczenia polegające na nakłuwaniu, specjalnie to tego przeznaczonymi igiełkami, lub uciskaniu i masowaniu punktów umiejscowionych wzdłuż meridian, czyli kanałów energetycznych rozmieszczonych w naszym ciele, które są przyporządkowane poszczególnym narządom. Można ją stosować w schorzeniach związanych ze wzrokiem, drogami oddechowymi, układu krążenia, problemami neurologicznymi, urologicznymi i ortopedycznymi, zwłaszcza przy bólach stawów i mięśni, oraz procesach regeneracji w różnego rodzaju kontuzjach i schorzeniach układu ruchu. Stosowane również, jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy.

MASAŻE LECZNICZE I RELAKSACYJNE
to metody uciskania i rasowania odpowiednich punktów na ciele przywracające równowagę mięśniową. Polecane przy nerwobólach, bólach stawów i kręgosłupa, napięciu karku, w stanach napięcia i przemęczeniach.

 • Masaż Bańką Chińską
  Bańki chińskie oprócz działania leczniczego, doskonale sprawdzają się przy masażach. Używane podczas masażu doskonale wpływają na jędrność skóry, usprawnienie działania naczyń krwionośnych co powoduje lepsze ukrwienie i przepływ chłonki, niwelując uczucie obrzmienia. Wspaniale sprawdza się w walce z cellulitem. Jak również przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji.
 • Drenaż limfatyczny
  Drenaż limfatyczny to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy. Polecany jest dla osób chcących ujędrnić skórę i pozbyć się cellulitu. Ponadto likwiduje obrzęki i łagodzi ból zatok. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie, poprawa pracy komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia jak i funkcjonowania organów wewnętrznych.
 • Masaże Kolagenowe
  Masaż kolagenowy to masaż uruchomiający procesy regeneracyjne Twojej skóry. Z użyciem żelu kolagenowego możemy działać wielopoziomowo na skórę, jak również na ściany naczyń krwionośnych i żył. Oprócz relaksu oraz ogólnego rozluźnienia masaż kolagenowy zapewnia:
  – szybki efekt odmłodzenia skóry poprzez widoczną poprawę jej wyglądu oraz kondycji
  – wspomaganie odbudowy siatki włókien kolagenowych
  – głębokie nawilżenie, wygładzenie i redukcje cellulitu
  – wsparcie procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze
  – sprężystość i elastyczność skóry.
  M
  asaż kolagenowy twarzy

  Masaż kosmetyczno–relaksacyjny twarzy przy użyciu kolagenu naturalnego i kolagenowego kremu pozwala skórze na szybszą regeneracje i uruchamia jej procesy naprawcze. Uzupełnia niedobory kolagenu co sprawia, że Twoja skóra staje się miękka, sprężysta, nawilżona i widocznie odmłodzona.
  Kolagenowy masaż antycellulitowy (uda i pośladki)
  Masaż antycellulitowy z użyciem kolagenu naturalnego, bańki chińskiej oraz kolagenowego serum wyszczuplającego. Cellulit to nieprawidłowość rozrostowa tkanki łącznej gdzie występują zaburzenia w przepływie krwi i limfy, uszkodzona zostaje siatka włókien kolagenowych, co powoduje odkładanie się odpadowych produktów przemiany materii. Kolagen naturalny uzupełnia ubytki kolagenu a bańka chińska z serum wyszczuplającym pomaga pozbyć się toksyn z Twojego organizmu. Ponadto, serum kolagenowe pobudza proces lipolizy, która rozkłada tłuszcz w komórkach oraz pobudza mikro krążenie, co zwiększa drenaż tkanek i usuwa nagromadzone toksyny.
 • Masaż Aromaterapeutyczny
  Masaż Aromaterapeutyczny, zwany też masażem zapachowym, jest zabiegiem, w którym oprócz dotyku wykorzystuje się odpowiednio dobrane olejki eteryczne. Przynosi on dobre rezultaty i wykazuje wysoką skuteczność w wspomaganiu leczenia różnego rodzaju schorzeń fizycznych i psychicznych.
 • Masaż sportowy
  Masaż Sportowy przeznaczony jest głownie dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Różni się on od klasycznego tym, że wykonuje się go z większą energią i siłą, które są niezbędne aby odpowiednio rozgrzać mięśnie. Stosuje się go w celu wspomagania organizmu przed, w trakcie i po wysiłku oraz zapobieganiu kontuzjom i utrzymaniu formy. Chroni ciało przed zakwasami i napięciem mięśni. Przywraca mięśniom siłę i odpowiednią masę, jak również pomaga je zregenerować po wysiłku. Ma działanie wspomagające leczenie kontuzji. Ponadto, poprawia krążenie limfy i dotlenia skórę.

PORADNIA DIETETYCZNA
przygotowanie indywidualnej diety dostosowanej do potrzeb Seniorów oraz monitorowanie jej efektów. Dodatkowo oferujemy testy nietolerancji pokarmowej, pozwalające wyeliminować z naszej diety pokarmy powodujące nasze złe samopoczucie i słabe zdrowie.

PORADNIA INTERNISTYCZNA
do Państwa dyspozycji jest doświadczony personel medyczny: lekarz internista, który konsultuje wyniki badań, dobiera odpowiednią i najlepszą terapię oraz czuwa nad Państwa zdrowiem, oraz pielęgniarka odpowiadająca za procedury medyczne terapii.